Jedziesz po wraka? Zmiany na granicy

Minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie Konrada Piaseckiego w TVN24 przekazał informacje dotyczące przekraczania granic. Zgodnie z zapowiedziami szefa resortu zdrowia jeszcze w tym tygodniu możemy spodziewać się wprowadzenia dodatkowych restrykcji.

Czy granice będą otwarte wyłącznie dla osób, które będą mogły przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa? Kiedy trzeba spodziewać się nowych przepisów?

Myślimy, żeby zrobić to jeszcze w tym tygodniu – przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie Konrada Piaseckiego w TVN24 – Chcemy dopracować szczegóły regulacyjne. Służby też muszą się do tego przygotować, bo to będzie oznaczało konieczność powrotu do działań Straży Granicznej – tłumaczył. Minister dodał również, że ci, którzy nie przedstawią testu, będą musieli odbyć kwarantannę.

Minister Niedzielski przekonywał także, że straż graniczna potrzebuje 48 godzin, żeby dojść do zdolności operacyjnej na poszczególnych przejściach. Zdaniem rozmówcy nowe regulacje mogłyby wejść pod koniec tygodnia.

Przepisy mają dotyczyć również transgranicznych pracowników, bo jak stwierdził minister – testowanie będzie standardową normą i dodał – Zobaczymy, czy dopuścimy jakieś wyjątki w tym zakresie. Minister uściślił również, że nowe wytyczne będą obowiązywały na granicach południowej oraz zachodniej.