Nowa Honda Civic już za 3 dni!

Nadszedł kres oczekiwania – w nocy z wtorku na środę Honda odkryje karty i pokaże nową generację modelu Civic w nadwoziu sedan. Oto czym za kilkanaście lat będzie się wygrywać zawody Wrak Race

Trudno na palcach obu rąk liczyć przecieki dotyczące nowego Civica. Szkice patentowe, rendery, zdjęcia 3D i fotografie szpiegowskie – praktycznie wszędzie dało już się zobaczyć nowe pokolenie kompakta z Japonii. Cytując jednak klasyka: ,,nadejszła wiekopomna chwila” i już za trzy dni Honda Civic jedenastej już generacji przestanie kryć przed nami jakiekolwiek tajemnice.

Z racji na panującą pandemię, premiera odbędzie się na platformie Twitch. Start prezentacji, planowany jest na 2:00 czasu polskiego. Ostateczne ujawnienie wszystkich szczegółów auta ma zaś nastąpić w okolicach 3:45. Oprócz ogłoszenia dokładnej daty i godziny wydarzenia, Honda wypuściła dla nas mały teaser, który odsłania kilka detali związanych z ostatecznym designem auta.

Jeżeli wierzyć wszystkim dotychczasowym przeciekom oraz powyższemu klipowi, Honda Civic XI będzie o wiele mniej ekstrawagancka niż jej poprzedniczka. Dziesiąta generacja w swoim designie była niezwykle odważna i wygląda na to, że projektanci zdecydowali się tym razem na bardziej stonowany projekt.

Przede wszystkim zmianie ulegnie prawdopodobnie tył pojazdu – jeden z najbardziej kontrowersyjnych elementów poprzedniego wcielenia Civica. Wygląda też na to, że tylne światła, przedni grill i linia boczna zmienią się w naprawdę diametralny sposób, jeżeli zestawimy konkretne ujęcia z fotografiami generacji X.

Niektóre zdjęcia wywierały wręcz obawy, że nowy Civic może być autem wręcz nudnym. Nie warto jednak przedwcześnie rzucać osądów, skoro jeszcze ani razu nie widzieliśmy tego samochodu w całej okazałości. Same urywki bowiem prezentują się lepiej niż to, co widzieliśmy chociaż na koncepcyjnych szkicach czy zdjęciach 3D.

W środową noc poznamy również zapewne gamę silnikową. Aktualna Honda Civic w sedanie napędzana jest albo czterocylindrową jednostką 2.0 o mocy 158 koni mechanicznych, albo turbodoładowanym 1.5 z 174 km pod maską. Możliwe jednak, że wraz z nadejściem XI generacji ten stan rzeczy się zmieni.

Honda planuje wypuszczenie pierwszych egzemplarzy nowego Civica na rynek późną wiosną 2021 roku. Będzie sprzedawany on w roku modelowym 2022.