Airspeeder – wyścigi w powietrzu

Poznajcie pierwszy na świecie w pełni działający, elektryczny latający samochód wyścigowy – Airspeeder Mk3.

Airspeeder Mk3 to pełnowymiarowy, zdalnie sterowany, elektryczny latający samochód wyścigowy (eVTOL). Został opracowany i wyprodukowany przez zespół złożony z czołowych firm z branż technologii lotniczej, motoryzacyjnej i sportów motorowych. Są to między innymi Mclaren, Babcock Aviation, Boeing, Jaguar Land Rover, Rolls-Royce i Brabham.

Samochód może lecieć z prędkością ponad 120 km/h.

Latający samochód będzie rywalizował w serii wyścigów zdalnie sterowanych śmigłowców, która ma stać się technicznym poligonem doświadczalnym i przyspieszyć rewolucję mobilności powietrznej. Seria wystartuje w 2022 roku.

Pierwsze wyścigi Mk3 dostarczą ważnych informacji na temat dynamiki pojazdu, osiągów, bezpieczeństwa i technologii układu napędowego, które będą podstawą ostatecznego rozwoju załogowego pojazdu Mk4 Airspeeder.

Wyścigi odegrają też istotną rolę w przyspieszeniu pojawienia się technologii eVTOL, która może zrewolucjonizować mobilność ludzi w miastach, logistykę, a nawet zdalny transport medyczny:

Zarówno zdalnie pilotowany program Mk3, jak i załogowe latające samochody Airspeeder Mk4 zapewnią bezpieczne środowisko, w którym kluczowe innowacje w zakresie bezpieczeństwa, hałasu i akumulatorów będą mogły być udoskonalane i wprowadzane do szerszego rozwoju branży.