Brakuje paliwa? Nie czekaj, aż zapali się lampka

Lepiej nie sprawdzać, jak daleko można zajechać z włączoną lampką ostrzegawczą, bo można uszkodzić silnik.

Organizacja zajmująca się bezpieczeństwem na drogach, GEM Motoring Assist, przypomina kierowcom, aby zawsze dbali o odpowiedni poziom paliwa w swoich samochodach. W szczególności dotyczy to kierowców, którzy lubią wyzwanie polegające na sprawdzeniu, jak daleko mogą zajechać z włączoną lampką ostrzegawczą i zbiornikiem, który jest prawie pusty.

Dyrektor naczelny GEM mówi:

Jeśli pozwolisz, aby w samochodzie skończyło się paliwo, ryzykujesz poważne uszkodzenie silnika, a także potencjalnie narażasz siebie i swoich pasażerów na kolizję, ponieważ nie będziesz w stanie zdecydować, gdzie ostatecznie samochód się zatrzyma.

Potencjalny brak paliwa na autostradzie jest nieodpowiedzialny i niebezpieczny. I chociaż nie jest to wykroczenie samo w sobie, znane są przypadki, gdy kierowców ścigano za prowadzenie pojazdu bez należytej staranności i uwagi, kiedy kolizja była wynikiem wyczerpania się paliwa.

Dlatego niezwykle ważne jest, by sprawdzić, czy mamy dość paliwa na podróż. Jeśli musimy zatankować, należy zaplanować, gdzie się zatrzymamy, aby nie groził nam pusty bak.